otazniky.jpg

FAQ

Vaše otázky, naše odpovede

Čo ak mi príde poškodený balík?

V prípade, že ti doručia poškodený balík, nepreberaj ho a čo najskôr nás kontaktuj na info@sampa.sk, aby sme mohli vzniknutú situáciu vyriešiť k tvojej spokojnosti.

Môžem získať opäť región, o ktorý prídem? (Vyhraj voľby!)

Región, ktorý si vlastnil, no obsadil ti ho tvoj súper, môžeš znovu obsadiť a získať ho späť pre seba.

Ako začať hru ? (Vyhraj voľby!)

Hra začína dražbou poradia. Po dražbe odohrá svoj ťah hráč, ktorý skončil v dražbe na prvom mieste. Za ním odohrajú svoje ťahy ďalší hráči podľa poradia. Ak všetci odohrajú svoj prvý ťah (absolvujú celé jedno kolo), hráči odohrajú prvé obsadzovanie, po ktorom opäť nasleduje ďalšie kolo skladajúce sa z ťahov.

Môžem mať viac voličských bodov, ako ich je vypísaných na počítadle (15) ? (Vyhraj voľby!)

Maximálny počet voličských bodov z jednej kategórie, ktorý môžeš naraz mať je 15. Nemôžeš ich mať viac, ako ich je vypísaných na počítadle na hracom pláne. 

Môžem zahrať naraz 2 karty "zamestnaj rodinu" a kúpiť tak činnosť zadarmo? (Vyhraj voľby!)

Nie, nemôžeš. Kartu "zamestnaj rodinu" môžeš použiť na kúpu jednej činnosti a nemôžeš ju kombinovať. S dvomi týmito kartami na ruke si môžeš kúpiť 2 činnosti s polovičnou zľavou.

Čo ak si chcem kúpiť komplexnú kampaň aj zapredané média, ale mám iba 6 žetónov voličských kategórií, no na obsadenie týchto činností je ich potrebných 9? (Vyhraj voľby!)

Na jednu voličskú kategóriu môže mať hráč zameranú len jednu činnosť, z tohto dôvodu má každý hráč len 6 žetónov voličských kategórií - každý z jednej. Napríklad hráč nemôže mať zamerané na voličskú kategóriu krížikov reklamné bilbordy aj hoax za hoaxom súčasne.

Hráč teda nemôže mať naraz kúpenú komplexnú kampaň aj zapredané médiá, ale musí sa rozhodnúť, ktorou cestou sa vyberie. Pri kúpe komplexnej kampane mu zostanú žetóny aj na kúpu hoaxu za hoaxom, pri kúpe zapredaných médií už nemôže kúpiť žiadne ďalšie legálne činnosti, ktoré by pridávali voličské body. Tiež môže napríklad kúpiť online reklamu a súčasne aj novinára žoldniera. Je to tak práve z dôvodu, že nemôže mať na jednu voličskú kategóriu zameraných viacero činností naraz.

bhj@72x-100.jpg

Napíš nám!

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhaj kontaktovať.

Ďakujem veľmi pekne za Vaše otázky, ďakujem!